Odhav, Ahmedabad, Gujarat
GST No. 24AAHFF6247R1ZU
Approx. Rs 1,300 / PieceGet Latest Price
Product BrochureProduct Details:| Minimum Order Quantity | 1 Piece |
| Output Voltage (V DC) | 24V |
| Output Current (A) | 3.83A |
| Output Power (W) | 100W |
| Brand | Mean Well |
| Type | AC-DC Converter |
| Input Voltage (V AC) | Universal AC |
| Mounting Type | DIN Rail |
| Number of Outputs | Single |
| Housing | Enclosed |
Additional Information:
Approx. Rs 500 / PieceGet Latest Price
Product BrochureProduct Details:| Output Voltage (V DC) | 24V |
| Output Voltage | 24VDC |
| Output Current (A) | 3.83A |
| Output Current | 3.83Amp |
| Output Power (W) | 100W |
| Output Power | 100W |
| Brand | Meanwell |
| Type | AC-DC Converter |
| Input Voltage (V AC) | Universal AC |
| Efficiency | 90% |
| Dimensions | 70 x 90 x 54.5 mm |
| Weight | 0.27 KG |
| Protection | Short Circuit / Overload / Over Voltage / Over Temperature |
| Mounting Style | Din Rail / Channel Mount |
| Series | HDR |
| Certifications | UL508,TUV BS EN/EN62368-1,EAC TP TC 004,BSMI CNS14336-1,IS13252(Part1)/IEC60950-1 approved;(meet BS |
| Model Name/Number | HDR-100-24 |
Explore More Products
© Feru Enterprise. All Rights Reserved (Terms of Use)
Developed and Managed by IndiaMART InterMESH Limited