Odhav, Ahmedabad, Gujarat
GST No. 24AAHFF6247R1ZU
Approx. Rs 9,850 / PieceGet Latest Price
Product BrochureProduct Details:| Output Voltage (V DC) | 24V |
| Input Voltage Range | 90 - 264VAC / 127 - 370VDC |
| Output Voltage | 24VDC |
| Output Current (A) | 20A |
| Output Power (W) | 480W |
| Brand | MEANWELL |
| Usage/Application | Industrial Automation |
| Output Current | 20Amp |
| Output Power | 25W |
| Type | AC-DC Converter |
| Input Voltage (V AC) | Universal AC |
| Design | Smps |
| Output Type | Single |
| Efficiency | 92.5% |
| Dimensions | 85.5 x 125.2 x 128.5 mm |
| Weight | 1.5 KG |
| Protection | Short Circuit / Overload / Over Voltage / Over Temperature |
| Mounting Style | Din Rail / Channel Mount |
| Adjustable Voltage | 24VDC -28VDC |
| Phase | Single Phase |
| Certifications | UL508,TUV BS EN/EN62368-1,EAC TP TC 004,BSMI CNS14336-1,IS13252(Part1)/IEC60950-1 approved;(meet BS |
| Model Name/Number | NDR-480-24 |
Approx. Rs 5,500 / PieceGet Latest Price
Product BrochureProduct Details:| Minimum Order Quantity | 1 Piece |
| Technology | SMPS |
| Output Voltage (V DC) | 24V |
| Series | NDR Series |
| Output Current (A) | 20A |
| Output Voltage | 24 V |
| Output Power (W) | 480W |
| Output Power | 480 W |
| Brand | Mean Well |
| Input Voltage | 85–264 V AC |
| Phase | Single Phase |
| Type | AC-DC Converter |
| Backup Type | With Battery |
| Input Voltage (V AC) | Universal AC |
| No Of Outputs | Single |
| Application | Industrial |
| Mounting Type | DIN Rail |
| Protection | Over Voltage, Short Circuit, Over Load, Over Temperature |
| Efficiency | 85–90% |
Additional Information:
Approx. Rs 5,000 / PieceGet Latest Price
Product BrochureProduct Details:| Minimum Order Quantity | 1 Piece |
| Output Voltage (V DC) | 24V |
| Output Voltage | 24 VDC |
| Output Current (A) | 20A |
| Output Current | 20 A |
| Output Power (W) | 480W |
| Power (Wattage) | 480W |
| Number of Channels | Single Channel |
| Supply Type | SMPS |
| Type | AC-DC Converter |
| Input Voltage (V AC) | Universal AC |
| Input Voltage | 85-264V AC |
| Brand | Mean Well |
| Mounting Type | Panel Mount |
| Number of Outputs | Single |
| Housing | Enclosed |
Additional Information:
Explore More Products
© Feru Enterprise. All Rights Reserved (Terms of Use)
Developed and Managed by IndiaMART InterMESH Limited