Odhav, Ahmedabad, Gujarat
GST No. 24AAHFF6247R1ZU
Approx. Rs 500 / PieceGet Latest Price
Product BrochureProduct Details:| Output Voltage | 5VDC / 12VDC |
| Output Voltage (V DC) | 5V |
| Output Current | 4Amp / 1Amp |
| Output Current (A) | 4A |
| Output Power (W) | 35W |
| Output Power | 35W |
| Input Voltage | 85–264 V AC |
| Brand | Meanwell |
| Type | AC-DC Converter |
| Input Voltage (V AC) | Universal AC |
| No Of Outputs | Single |
| Mounting Type | Enclosed |
| Efficiency | 79% |
| Dimensions | 99 x 82 x 36 mm |
| Weight | 0.3 KG |
| Protection | Output Short Circuit / Over-Current / Over-Voltage |
| Mounting Style | Enclosed / Panel Mount |
| Series | RD |
| Certifications | UL62368-1, TUV BS EN/EN62368-1, EAC TP TC 004 approved |
| Model Name/Number | RD-35A |
Approx. Rs 500 / PieceGet Latest Price
Product BrochureProduct Details:| Output Voltage | 5VDC / 24VDC |
| Output Current | 2.2Amp / 1Amp |
| Series | RD |
| Brand | Meanwell |
| Efficiency | 80% |
| Dimensions | 99 x 82 x 36 mm |
| Weight | 0.3 KG |
| Protection | Output Short Circuit / Over-Current / Over-Voltage |
| Mounting Style | Enclosed / Panel Mount |
| Certifications | UL62368-1, TUV BS EN/EN62368-1, EAC TP TC 004 approved |
| Model Name/Number | RD-35B |
Approx. Rs 1,325 / PieceGet Latest Price
Product BrochureProduct Details:| Output Voltage | 5V / 12V |
| Output Voltage (V DC) | 5V / 12V |
| Output Current | 4A / 1A |
| Output Current (A) | 4A / 1A |
| Output Power (W) | 35W |
| Power (Wattage) | 35W |
| Number of Channels | Dual Channel |
| Supply Type | SMPS |
| Type | AC-DC Converter |
| Input Voltage (V AC) | Universal AC |
| Brand | Mean Well |
| Mounting Type | Panel Mount |
| Number of Outputs | Dual |
Approx. Rs 1,362 / PieceGet Latest Price
Product BrochureProduct Details:| Technology | SMPS |
| Output Voltage (V DC) | 5V / 12V |
| Output Voltage | 5V / 12V |
| Output Current (A) | 4A / 1A |
| Output Power | 35W |
| Output Power (W) | 85W |
| Application | Industrial |
| Brand | Mean Well |
| Phase | DUAL |
| Type | AC-DC Converter |
| Backup Type | With Battery |
| Input Voltage (V AC) | Universal AC |
| Mounting Type | Panel Mount |
| Number of Outputs | Dual |
Approx. Rs 1,285 / PieceGet Latest Price
Product BrochureProduct Details:| Minimum Order Quantity | 1 Piece |
| Output Voltage | 5V / 24V |
| Output Voltage (V DC) | 5V / 24V |
| Output Current | 2.2A / 1A |
| Output Current (A) | 2.2A / 1A |
| Output Power (W) | 35W |
| Power (Wattage) | 35W |
| Number of Channels | Single Channel |
| Supply Type | SMPS |
| Type | AC-DC Converter |
| Input Voltage (V AC) | Universal AC |
| Brand | Mean Well |
| Mounting Type | Panel Mount |
| Number of Outputs | Dual |
Approx. Rs 1,352 / PieceGet Latest Price
Product BrochureProduct Details:| Technology | SMPS |
| Output Voltage (V DC) | 5V / 24V |
| Output Voltage | 5V / 24V |
| Output Current (A) | 2.2A / 1A |
| Output Power | 35W |
| Output Power (W) | 35W |
| Application | Industrial |
| Brand | Mean Well |
| Phase | DUAL |
| Type | AC-DC Converter |
| Backup Type | With Battery |
| Input Voltage (V AC) | Universal AC |
| Mounting Type | Panel Mount |
| Number of Outputs | Dual |
Approx. Rs 1,425 / PieceGet Latest Price
Product BrochureProduct Details:| System Voltage | 13.5V / -13.5V |
| Output Voltage (V DC) | 13.5V / -13.5V |
| Capacity | 3513W |
| Output Current (A) | 1.3A / 1.3A |
| Application | Industrial Plant |
| Output Power (W) | 3513W |
| Input Supply | 230 V AC |
| Type | AC-DC Converter |
| Input Voltage (V AC) | Universal AC |
| Number of Outputs | Dual |
| Brand | Mean Well |
| Mounting Type | Panel Mount |
Approx. Rs 1,425 / PieceGet Latest Price
Product BrochureProduct Details:| Technology | SMPS |
| Output Voltage (V DC) | 13.5V / -13.5V |
| Output Voltage | 13.5V / -13.5V |
| Output Current (A) | 1.3A / 1.3A |
| Output Power | 3513W |
| Output Power (W) | 3513W |
| Application | Industrial |
| Brand | Mean Well |
| Phase | Single Phase |
| Type | AC-DC Converter |
| Backup Type | With Battery |
| Input Voltage (V AC) | Universal AC |
| Mounting Type | Panel Mount |
| Number of Outputs | Dual |
Explore More Products
© Feru Enterprise. All Rights Reserved (Terms of Use)
Developed and Managed by IndiaMART InterMESH Limited