Odhav, Ahmedabad, Gujarat
GST No. 24AAHFF6247R1ZU
Approx. Rs 500 / PieceGet Latest Price
Product BrochureProduct Details:| Output Voltage | 48VDC |
| Output Voltage (V DC) | 48V |
| Output Current | 21Amp |
| Output Current (A) | 21A |
| Output Power (W) | 1000W |
| Output Power | 1000W |
| Input Voltage | 90–264 V AC |
| Brand | Meanwell |
| Type | AC-DC Converter |
| Input Voltage (V AC) | Universal AC |
| No Of Outputs | Single |
| Mounting Type | Enclosed |
| Efficiency | 90% |
| Dimensions | 295 x 127 x 41mm |
| Weight | 1.95 KG |
| Protection | Short Circuit / Overload / Over Voltage / Over Temperature |
| Mounting Style | Enclosed / Panel Mount |
| Series | RSP |
| Certifications | UL62368-1, CSA C22.2 No. 62368-1, TUV BS EN/EN62368-1, CCC GB4943.1, BSMI CNS14336-1, AS/NZS62368.1 |
| Model Name/Number | RSP-1000-48 |
Explore More Products
© Feru Enterprise. All Rights Reserved (Terms of Use)
Developed and Managed by IndiaMART InterMESH Limited