Odhav, Ahmedabad, Gujarat
GST No. 24AAHFF6247R1ZU
Approx. Rs 28,000 / PieceGet Latest Price
Product BrochureProduct Details:| Output Voltage (V DC) | 48V |
| Series | RSP Series |
| Output Current (A) | 62.5A |
| Output Voltage | 48 V |
| Output Power (W) | 3000W |
| Output Power | 3000 W |
| Brand | Mean Well |
| Input Voltage | 90–264 V AC |
| Type | AC-DC Converter |
| Input Voltage (V AC) | Universal AC |
| No Of Outputs | Single |
| Mounting Type | DIN Rail |
| Number of Outputs | Single |
| 1 | 28000 |
Approx. Rs 2,800 / PieceGet Latest Price
Product BrochureProduct Details:| Output Voltage (V DC) | 48V |
| Output Voltage | 48VDC |
| Output Current (A) | 62.5A |
| Output Current | 62.5Amp |
| Output Power (W) | 3000W |
| Output Power | 3000 W |
| Brand | Meanwell |
| Input Voltage | 180–264 V AC |
| Type | AC-DC Converter |
| Input Voltage (V AC) | Universal AC |
| No Of Outputs | Single |
| Mounting Type | Panel Mount |
| Number of Outputs | Single |
| Housing | Enclosed |
| Efficiency | 91.5% |
| Dimensions | 278 x 177.8 x 63.5mm |
| Weight | 4 KG |
| Protection | Short Circuit / Overload / Over Voltage / Over Temperature |
| Mounting Style | Enclosed / Panel Mount |
| Series | RSP |
| Certifications | UL62368-1, CSA C22.2 No. 62368-1, TUV BS EN/EN62368-1, BSMI CNS14336-1, AS/NZS62368.1, IS13252(Part1 |
| Model Name/Number | RSP-3000-48 |
Approx. Rs 500 / PieceGet Latest Price
Product BrochureProduct Details:| Output Voltage | 24VDC |
| Output Current | 125Amp |
| Series | RSP |
| Brand | Meanwell |
| Efficiency | 90% |
| Dimensions | 278 x 177.8 x 63.5mm |
| Weight | 4 KG |
| Protection | Short Circuit / Overload / Over Voltage / Over Temperature |
| Mounting Style | Enclosed / Panel Mount |
| Certifications | UL62368-1, CSA C22.2 No. 62368-1, TUV BS EN/EN62368-1, BSMI CNS14336-1, AS/NZS62368.1, IS13252(Part1 |
| Model Name/Number | RSP-3000-24 |
Approx. Rs 500 / PieceGet Latest Price
Product BrochureProduct Details:| Output Voltage | 12VDC |
| Output Current | 200Amp |
| Series | RSP |
| Brand | Meanwell |
| Efficiency | 87.5% |
| Dimensions | 278 x 177.8 x 63.5mm |
| Weight | 4 KG |
| Protection | Short Circuit / Overload / Over Voltage / Over Temperature |
| Mounting Style | Enclosed / Panel Mount |
| Certifications | UL62368-1, CSA C22.2 No. 62368-1, TUV BS EN/EN62368-1, BSMI CNS14336-1, AS/NZS62368.1, IS13252(Part1 |
| Model Name/Number | RSP-3000-12 |
Explore More Products
© Feru Enterprise. All Rights Reserved (Terms of Use)
Developed and Managed by IndiaMART InterMESH Limited