Odhav, Ahmedabad, Gujarat
GST No. 24AAHFF6247R1ZU
Approx. Rs 4,839 / PieceGet Latest Price
Product BrochureProduct Details:| Minimum Order Quantity | 1 Piece |
| Series | RSP Series |
| Output Voltage (V DC) | 24V |
| Output Voltage | 24 V |
| Output Current (A) | 13.4A |
| Output Power | 320 W |
| Output Power (W) | 320W |
| Input Voltage | 85–264 V AC |
| Brand | Mean Well |
| Type | AC-DC Converter |
| No Of Outputs | Single |
| Input Voltage (V AC) | Universal AC |
| Mounting Type | Enclosed |
| Application | Industrial |
| Protection | Short Circuit, Over Load, Over Temperature, Over Voltage |
| Number of Outputs | Single |
| Efficiency | 85–90% |
| Housing | Enclosed |
Additional Information:
Approx. Rs 4,839 / PieceGet Latest Price
Product BrochureProduct Details:| Output Voltage (V DC) | 3.3V |
| Series | RSP Series |
| Output Current (A) | 60A |
| Output Voltage | 3.3 V |
| Output Power (W) | 320W |
| Output Power | 320 W |
| Brand | Mean Well |
| Input Voltage | 85–264 V AC |
| Type | AC-DC Converter |
| Input Voltage (V AC) | Universal AC |
| No Of Outputs | Single |
| Mounting Type | Enclosed |
| Application | Industrial |
| Protection | Over Temperature, Over Load, Over Voltage, Short Circuit |
| Efficiency | 90–93% |
Approx. Rs 4,839 / PieceGet Latest Price
Product BrochureProduct Details:| Output Voltage (V DC) | 5V |
| Series | RSP Series |
| Output Current (A) | 60A |
| Output Voltage | 5 V |
| Output Power (W) | 320W |
| Output Power | 320 W |
| Brand | Mean Well |
| Input Voltage | 85–264 V AC |
| Type | AC-DC Converter |
| Input Voltage (V AC) | Universal AC |
| No Of Outputs | Single |
| Mounting Type | Enclosed |
| Application | Industrial |
| Protection | Over Load, Over Temperature, Over Voltage, Short Circuit |
| Efficiency | 85–90% |
Approx. Rs 4,839 / PieceGet Latest Price
Product BrochureProduct Details:| Output Voltage (V DC) | 12V |
| Series | RSP Series |
| Output Current (A) | 26.7A |
| Output Voltage | 12 V |
| Output Power (W) | 320W |
| Output Power | 320 W |
| Brand | Mean Well |
| Input Voltage | 85–264 V AC |
| Type | AC-DC Converter |
| Input Voltage (V AC) | Universal AC |
| No Of Outputs | Single |
| Mounting Type | Enclosed |
| Protection | Short Circuit, Over Voltage, Over Temperature, Over Load |
| Efficiency | 85–90% |
Features
*.* Universal AC input / Full Range
• Built -in active PFC Function
• High efficiency up to 90%
• Protections: Output Short circuit / Over voltage / Over load / Over Temperature
• Operating Altitude up to 5000 meters
• Optional Conformal Coating
• 3 years warranty
Approx. Rs 14,839 / PieceGet Latest Price
Product BrochureProduct Details:| Output Voltage (V DC) | 36V |
| Series | RSP Series |
| Output Current (A) | 8.9A |
| Output Voltage | 36 V |
| Output Power (W) | 320W |
| Output Power | 320 W |
| Brand | Mean Well |
| Input Voltage | 85–264 V AC |
| Type | AC-DC Converter |
| Input Voltage (V AC) | Universal AC |
| No Of Outputs | Single |
| Mounting Type | Enclosed |
| Application | Industrial |
| Protection | Over Temperature, Over Voltage, Over Load, Short Circuit |
Approx. Rs 4,779 / PieceGet Latest Price
Product BrochureProduct Details:| Output Voltage (V DC) | 27V |
| Series | RSP Series |
| Output Current (A) | 11.9A |
| Output Voltage | 27V |
| Output Power (W) | 320W |
| Output Power | 320 W |
| Brand | Mean Well |
| Input Voltage | 85–264 V AC |
| Type | AC-DC Converter |
| Input Voltage (V AC) | Universal AC |
| No Of Outputs | Single |
| Mounting Type | DIN Rail |
| Application | Industrial |
| Protection | Short Circuit, Over Temperature, Over Voltage, Over Load |
| Efficiency | 85–90% |
Approx. Rs 4,839 / PieceGet Latest Price
Product BrochureProduct Details:| Output Voltage (V DC) | 15V |
| Series | RSP Series |
| Output Current (A) | 21.4A |
| Output Voltage | 15 V |
| Output Power (W) | 320W |
| Output Power | 320 W |
| Brand | Mean Well |
| Input Voltage | 85–264 V AC |
| Type | AC-DC Converter |
| Input Voltage (V AC) | Universal AC |
| No Of Outputs | Single |
| Mounting Type | Enclosed |
| Application | Industrial |
| Protection | Over Load, Short Circuit, Over Temperature, Over Voltage |
Approx. Rs 4,839 / PieceGet Latest Price
Product BrochureProduct Details:| Output Voltage (V DC) | 48V |
| Series | RSP Series |
| Output Current (A) | 6.7A |
| Output Voltage | 48 V |
| Output Power (W) | 320W |
| Output Power | 320W |
| Brand | Mean Well |
| Input Voltage | 85–264 V AC |
| Type | AC-DC Converter |
| Input Voltage (V AC) | Universal AC |
| No Of Outputs | Single |
| Mounting Type | Enclosed |
| Application | Industrial |
| Protection | Over Load, Short Circuit, Over Temperature, Over Voltage |
| Efficiency | 85–90% |
Explore More Products
© Feru Enterprise. All Rights Reserved (Terms of Use)
Developed and Managed by IndiaMART InterMESH Limited