Odhav, Ahmedabad, Gujarat
GST No. 24AAHFF6247R1ZU
Approx. Rs 8,604 / PieceGet Latest Price
Product BrochureProduct Details:| Output Voltage (V DC) | 48V |
| Series | RSP Series |
| Output Current (A) | 10.5A |
| Output Voltage | 48 V |
| Output Power (W) | 500W |
| Output Power | 320W |
| Brand | Mean Well |
| Input Voltage | 85–264 V AC |
| Type | AC-DC Converter |
| Input Voltage (V AC) | Universal AC |
| Mounting Type | Enclosed |
| Application | Industrial |
| Protection | Over Voltage, Over Load, Short Circuit, Over Temperature |
Approx. Rs 8,604 / PieceGet Latest Price
Product BrochureProduct Details:| Output Voltage (V DC) | 3.3V |
| Series | RSP Series |
| Output Current (A) | 41.7A |
| Output Voltage | 12 V |
| Output Power (W) | 500W |
| Output Power | 500W |
| Brand | Mean Well |
| Input Voltage | 85–264 V AC |
| Type | AC-DC Converter |
| Input Voltage (V AC) | Universal AC |
| No Of Outputs | Single |
| Mounting Type | Enclosed |
| Application | Industrial |
| Protection | Over Voltage, Over Temperature, Over Load, Short Circuit |
| Efficiency | 90–93% |
Features
*.* Universal AC input / Full Range
• Built -in active PFC Function
• High efficiency up to 90.5%
• Protections: Output Short circuit / Over voltage / Over load / Over Temperature
• 3 years warranty
Explore More Products
© Feru Enterprise. All Rights Reserved (Terms of Use)
Developed and Managed by IndiaMART InterMESH Limited