Odhav, Ahmedabad, Gujarat
GST No. 24AAHFF6247R1ZU
Approx. Rs 500 / PieceGet Latest Price
Product BrochureProduct Details:| Output Voltage | 5VDC / 12VDC / -12VDC |
| Output Current | 12Amp / 5Amp / 1Amp |
| Series | RT |
| Brand | Meanwell |
| Efficiency | 78% |
| Dimensions | 199 x 98 x 38 mm |
| Weight | 0.7 KG |
| Protection | Output Short Circuit / Over-Current / Over-Voltage |
| Mounting Style | Enclosed / Panel Mount |
| Certifications | UL62368-1, TUV BS EN/EN62368-1, EAC TP TC 004 approved |
| Model Name/Number | RT-125B |
Approx. Rs 500 / PieceGet Latest Price
Product BrochureProduct Details:| Output Voltage | 5VDC / 24VDC / 12VDC |
| Output Current | 8Amp / 3Amp / 2Amp |
| Series | RT |
| Brand | Meanwell |
| Efficiency | 80% |
| Dimensions | 199 x 98 x 38 mm |
| Weight | 0.7 KG |
| Protection | Output Short Circuit / Over-Current / Over-Voltage |
| Mounting Style | Enclosed / Panel Mount |
| Certifications | UL62368-1, TUV BS EN/EN62368-1, EAC TP TC 004 approved |
| Model Name/Number | RT-125D |
Approx. Rs 500 / PieceGet Latest Price
Product BrochureProduct Details:| Output Voltage | 5VDC / 24VDC / 12VDC |
| Output Current | 3Amp / 1Amp / 1Amp |
| Series | RT |
| Output Power | 50W |
| Brand | Meanwell |
| Efficiency | 78% |
| Dimensions | 99 x 97 x 36 mm |
| Weight | 0.41 KG |
| Protection | Output Short Circuit / Over-Current / Over-Voltage |
| Mounting Style | Enclosed / Panel Mount |
| Certifications | UL62368-1, TUV BS EN/EN62368-1, EAC TP TC 004 approved |
| Model Name/Number | RT-50D |
Approx. Rs 500 / PieceGet Latest Price
Product BrochureProduct Details:| Output Voltage | 5VDC / 12VDC / -5VDC |
| Output Current | 12Amp / 5.5Amp / 1Amp |
| Series | RT |
| Brand | Meanwell |
| Efficiency | 77% |
| Dimensions | 199 x 98 x 38 mm |
| Weight | 0.7 KG |
| Protection | Output Short Circuit / Over-Current / Over-Voltage |
| Mounting Style | Enclosed / Panel Mount |
| Certifications | UL62368-1, TUV BS EN/EN62368-1, EAC TP TC 004 approved |
| Model Name/Number | RT-125A |
Approx. Rs 500 / PieceGet Latest Price
Product BrochureProduct Details:| Output Voltage (V DC) | 15V |
| Output Voltage | 5VDC / 15VDC / -15VDC |
| Output Current (A) | 10A |
| Output Current | 10Amp / 4.5Amp / 1Amp |
| Output Power | 125 W |
| Output Power (W) | 125W |
| Series | RT |
| Input Voltage | 90–264 V AC |
| Brand | Meanwell |
| Type | AC-DC Converter |
| No Of Outputs | Triple |
| Input Voltage (V AC) | Universal AC |
| Mounting Type | Enclosed |
| Efficiency | 79% |
| Dimensions | 199 x 98 x 38 mm |
| Weight | 0.7 KG |
| Protection | Output Short Circuit / Over-Current / Over-Voltage |
| Mounting Style | Enclosed / Panel Mount |
| Certifications | UL62368-1, TUV BS EN/EN62368-1, EAC TP TC 004 approved |
| Model Name/Number | RT-125C |
Approx. Rs 1,250 / PieceGet Latest Price
Product BrochureProduct Details:| Minimum Order Quantity | 1 Piece |
| Output Voltage | 5V / 12V -5V |
| Output Voltage (V DC) | 5V / 12V -5V |
| Output Current | 12A / 5.5A / 1A |
| Output Current (A) | 12A / 5.5A / 1A |
| Output Power (W) | 125W |
| Power (Wattage) | 125W |
| Number of Channels | Triple Channel |
| Supply Type | SMPS |
| Type | AC-DC Converter |
| Input Voltage (V AC) | Universal AC |
| Brand | Mean Well |
| Mounting Type | Panel Mount |
| Number of Outputs | Triple |
Additional Information:
Approx. Rs 1,250 / PieceGet Latest Price
Product BrochureProduct Details:| Minimum Order Quantity | 1 Piece |
| Technology | SMPS |
| Output Voltage (V DC) | 5V / 12V / -5V |
| Output Voltage | 5V / 12V / -5V |
| Output Current (A) | 12A / 5.5A / 1A |
| Output Power | 125W |
| Output Power (W) | 125W |
| Application | Industrial |
| Brand | Mean Well |
| Phase | Three Phase |
| Type | AC-DC Converter |
| Backup Type | With Battery |
| Input Voltage (V AC) | Universal AC |
| Mounting Type | Panel Mount |
| Number of Outputs | Triple |
Additional Information:
Approx. Rs 1,275 / PieceGet Latest Price
Product BrochureProduct Details:| Minimum Order Quantity | 1 Piece |
| Output Voltage | 5V / 15V / -15V |
| Output Voltage (V DC) | 5V / 15V / -15V |
| Output Current | 8A / 4.5A / 1A |
| Output Current (A) | 8A / 4.5A / 1A |
| Output Power (W) | 125W |
| Power (Wattage) | 125W |
| Number of Channels | Triple Channel |
| Supply Type | SMPS |
| Type | AC-DC Converter |
| Input Voltage (V AC) | Universal AC |
| Brand | Mean Well |
| Mounting Type | Panel Mount |
| Number of Outputs | Triple |
Additional Information:
Approx. Rs 1,275 / PieceGet Latest Price
Product BrochureProduct Details:| Minimum Order Quantity | 1 Piece |
| Technology | SMPS |
| Output Voltage (V DC) | 5V / 15V / -15V |
| Output Voltage | 5V / 15V / -15V |
| Output Current (A) | 10A / 4.5A / 1A |
| Output Power | 125W |
| Output Power (W) | 125W |
| Application | Industrial |
| Brand | Mean Well |
| Phase | Three Phase |
| Type | AC-DC Converter |
| Backup Type | With Battery |
| Input Voltage (V AC) | Universal AC |
| Mounting Type | Panel Mount |
| Number of Outputs | Triple |
Additional Information:
Approx. Rs 1,245 / PieceGet Latest Price
Product BrochureProduct Details:| Minimum Order Quantity | 1 Piece |
| Output Voltage | 5V / 12V / -12V |
| Output Voltage (V DC) | 5V / 12V / -12V |
| Output Current | 12A / 5A / 1A |
| Output Current (A) | 12A / 5A / 1A |
| Output Power (W) | 125W |
| Power (Wattage) | 125W |
| Number of Channels | Triple Channel |
| Supply Type | SMPS |
| Type | AC-DC Converter |
| Input Voltage (V AC) | Universal AC |
| Brand | Mean Well |
| Mounting Type | Panel Mount |
| Number of Outputs | Triple |
Additional Information:
Approx. Rs 1,250 / PieceGet Latest Price
Product BrochureProduct Details:| Minimum Order Quantity | 1 Piece |
| Technology | SMPS |
| Output Voltage (V DC) | 5V / 12V /-12V |
| Output Voltage | 5V / 12V /-12V |
| Output Current (A) | 12A / 5A / 1A |
| Output Power | 125W |
| Output Power (W) | 125W |
| Application | Industrial |
| Brand | Mean Well |
| Phase | Three Phase |
| Type | AC-DC Converter |
| Backup Type | With Battery |
| Input Voltage (V AC) | Universal AC |
| Mounting Type | Panel Mount |
| Number of Outputs | Triple |
Additional Information:
Approx. Rs 1,240 / PieceGet Latest Price
Product BrochureProduct Details:| Minimum Order Quantity | 1 Piece |
| Output Voltage | 5V 24V / 12V |
| Output Voltage (V DC) | 5V 24V / 12V |
| Output Current | 8A / 3.5A /0.5A |
| Output Current (A) | 8A / 3.5A /0.5A |
| Output Power (W) | 125W |
| Power (Wattage) | 125W |
| Number of Channels | Triple Channel |
| Supply Type | SMPS |
| Type | AC-DC Converter |
| Input Voltage (V AC) | Universal AC |
| Brand | Mean Well |
| Mounting Type | Panel Mount |
| Number of Outputs | Triple |
Additional Information:
Approx. Rs 1,240 / PieceGet Latest Price
Product BrochureProduct Details:| Minimum Order Quantity | 1 Piece |
| Technology | SMPS |
| Output Voltage (V DC) | 5V / 24V / 12V |
| Output Voltage | 5V / 24V / 12V |
| Output Current (A) | 8A / 3.5A / 0.5A |
| Output Power | 125W |
| Output Power (W) | 125W |
| Application | Industrial |
| Brand | Mean Well |
| Phase | Three Phase |
| Type | AC-DC Converter |
| Backup Type | With Battery |
| Input Voltage (V AC) | Universal AC |
| Mounting Type | Panel Mount |
| Number of Outputs | Single |
Additional Information:
Explore More Products
© Feru Enterprise. All Rights Reserved (Terms of Use)
Developed and Managed by IndiaMART InterMESH Limited