Odhav, Ahmedabad, Gujarat
GST No. 24AAHFF6247R1ZU
Approx. Rs 18,800 / PieceGet Latest Price
Product BrochureProduct Details:| Output Voltage (V DC) | 48V |
| Series | SDR Series |
| Output Current (A) | 20A |
| Output Voltage | 48 V |
| Output Power (W) | 960W |
| Output Power | 960 W |
| Brand | Mean Well |
| Input Voltage | 85–264 V AC |
| Type | AC-DC Converter |
| Input Voltage (V AC) | Universal AC |
| No Of Outputs | Single |
| Mounting Type | DIN Rail |
| Application | Industrial |
| Protection | Over Temperature, Over Voltage, Short Circuit, Over Load |
| Number of Outputs | Single |
Explore More Products
© Feru Enterprise. All Rights Reserved (Terms of Use)
Developed and Managed by IndiaMART InterMESH Limited