Odhav, Ahmedabad, Gujarat
GST No. 24AAHFF6247R1ZU
Approx. Rs 500 / PieceGet Latest Price
Product BrochureProduct Details:| Output Voltage | 24V / 12V / 5V / 48V/ 36V / 15V |
| Output Current | 5A / 10A / 2.5A / 2A / 3A / 20A / 1A / 15A / 40A |
| Brand | Mean Well |
| Input Voltage | 85-264V AC |
| Mounting Type | DIN Rail |
| Number of Outputs | Single |
| Type | Switching (SMPS) |
| Series | LRS |
| Protections | Overload, Over Temp, Short Circuit, Over Voltage |
Approx. Rs 1,100 / PieceGet Latest Price
Product BrochureProduct Details:| Series | LM Series |
| Output Voltage | 5V / 12V / 15V / 24V / 48V / 36V |
| Output Power | 5W / 10W / 15W / 30W / 50W / 75W / 100W / 150W / 240W |
| Input Voltage | 85–264 V AC |
| Mounting Type | Wall Mount |
| Isolation Voltage | 3000 V AC |
| No Of Outputs | Single |
| Efficiency | 85–90% |
| Protection | Over Voltage, Over Load, Short Circuit |
Explore More Products
© Feru Enterprise. All Rights Reserved (Terms of Use)
Developed and Managed by IndiaMART InterMESH Limited