Odhav, Ahmedabad, Gujarat
GST No. 24AAHFF6247R1ZU
Approx. Rs 450 / PieceGet Latest Price
Product BrochureProduct Details:| Minimum Order Quantity | 1 Piece |
| Series | Enclosed |
| Voltage | 24 V |
| Output Voltage | 3.3V / 5V / 12V / 15V / 24V / 27V / 36V / 48V |
| Brand | Meanwell |
| Output Type | Triple, Dual, Single |
| Warranty | 3 years |
| Wattage | 10W to 3000W |
Approx. Rs 475 / PieceGet Latest Price
Product BrochureProduct Details:| Output Voltage (V DC) | 12V |
| Series | APV |
| Output Current (A) | 1.25A |
| Output Voltage | 12 V |
| Output Power (W) | 16W |
| Output Power | 16W |
| Brand | Mean Well |
| Input Voltage | 90–264 V AC |
| Type | AC-DC Converter |
| Input Voltage (V AC) | Universal AC |
| No Of Outputs | Single |
| Mounting Type | DIN Rail |
| Number of Outputs | Single |
| 1 | 475 |
Approx. Rs 2,785 / PieceGet Latest Price
Product BrochureProduct Details:| Series | XLG Series |
| Output Voltage | 12 V |
| Output Power | 150 W |
| Input Voltage | 100 - 305 VAC |
| No Of Outputs | Single |
| Mounting Type | Panel Mount |
| Application | Industrial |
| Protection | Over Temperature, Over Voltage, Over Load, Short Circuit |
Features
• Wide Input Range 100 - 305V AC(Class I)
• Full Power Output at 70-100% constant power mode operation.
• Protections: Output Short circuit / Over voltage / Over load / Over Temperature
• Lifetime >50,000 hrs.
• Compliance to EN60335 - 1 household application
• Surge Protection with 6KV / 4KV (10KV 6KV optional)
• 5 years warranty
Approx. Rs 3,674 / PieceGet Latest Price
Product BrochureProduct Details:| Series | XLG Series |
| Output Power | 240 W |
| Output Voltage | 12 V |
| Input Voltage | 90–305 V AC |
| No Of Outputs | Single |
| Mounting Type | Open Frame |
| Application | Industrial |
| Protection | Over Load, Short Circuit, Over Temperature, Over Voltage |
Approx. Rs 2,510 / PieceGet Latest Price
Product BrochureProduct Details:| Series | XLG Series |
| Output Power | 100 W |
| Output Voltage | 24 V |
| Input Voltage | 90–305 V AC |
| No Of Outputs | Single |
| Mounting Type | Enclosed |
| Application | Industrial |
| Protection | Over Load, Over Temperature, Short Circuit, Over Voltage |
Explore More Products
© Feru Enterprise. All Rights Reserved (Terms of Use)
Developed and Managed by IndiaMART InterMESH Limited